Сьогодні: Пон 27 вересня, 2021 12:32

Створити нову тему Відповісти  [ 96 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4
Вчимось їздити веломарафони, вивчаємо досвід 
Автор Повідомлення

Повідомлення: 799
Велосипед: BERGAMONT Transmit 2010
Cannondale Scalpel
МАС
Відповісти з цитатою
Повідомлення Re: Вчимось їздити веломарафони, вивчаємо досвід
Якось я в Рівне зібрався їхати до коханої на велічку. За Сарнами почало дуже колоти коліно, почався дощ і я пересів на дизель. Ситуація похожа як описано було в статті що вище.

Цитата:
А давай ка я сгоняю к своему другу Васе Пупкину\любимой бабушке в соседний город за 200 км! А чо? Прикольно! Вот он удивится!" Здесь необходимым элементом, без которого от извращения ни будет ни какого кайфа является Рюкзак Настоящего Велосипедиста, со сверхсекретным содержимым. Напялив рюкзак и сев на велик мы врубаем передачку, подходящую к такому случаю и весело катимся навстречу солнышку, весеннему ветру, своему другану\бабушке и пиСцу, который с нетерпением и неизбежностью ждет коленки райдера. Энтузиазизьм сойдет километру к 70, теплый весенний ветерок превратиться в кошмар, а еще пилить и пилить. Ноги начнут выписывать замысловатые траектории, отказываясь работать, тут мы сжимаем зубы, собираем волю в кулак, закатываем глаза и прем дальше, не обращая внимание на то, что приятное тепло в коленях превратилось в жуткую боль. Итог печален. Скорее всего друг или бабушка не узнают замученного марафонца прикатившего в гости. А того как бонус на финише будут ждать колени ИСПОРЧЕННЫЕ НА ВСЮ ЖИЗНЬ.

Вів 20 листопада, 2012 20:26
Профіль ICQ

Повідомлення: 82
Велосипед: hand made, cannondale 29"
Відповісти з цитатою
http://www.cyclepedia.ru/content/glikogen-i-vynoslivost

Перед тренировкой подкрепитесь низкоуглеводной пищей, затем приступайте к занятиям. Тренируйтесь 45-60 минут с низкой интенсивностью. То есть от вас требуется устойчивая скорость езды на велосипеде на уровне примерно 70% от вашего максимального аэробного порога (вы дышите через нос с закрытым ртом).

осле того, как ваш уровень гликогена будет достаточно истощен, переключитесь на жесткие 5-минутные интервалы с 1 минутой отдыха между ними. Продолжайте до полного истощения.

Короткие и длительные заезды

Прежде чем приступать к «гликогенным» тренировкам, необходимо понять, нужно ли это вам вообще. Например, если вы ездите исключительно на треке и для вас гонка длится не более часа, этот вид обучения для вас будет совершенно неэффективен, так как эта тренировка предусматривает увеличение выносливости исключительно в длительных заездах.

Пон 04 березня, 2013 03:50
Профіль

Повідомлення: 4413
Велосипед: Specialized HardrockXC PoweredBySRAM
Відповісти з цитатою
Мне интересно кто то обращает внимание что эти все статьи написаны для подготовленных спортсменов? Тем у кого нету определенного уровня это все до одного места ИМХО... Мое мнение что для начала нужно каждый день(через день) по 1-2 часа монотонно вкручивать на пульсе до 160уд\мин, ходить в зал и время от времени(один-два раза в месяц) тренироваться с высокой нагрузкой, а когда нормально прокачана ОФП, тогда есть смысл тренировать выносливость, лактатный порог и тд..

Просто вспоминаю себя два года назад, едешь 25-27км\ч, а пульс 190уд\мин., хочешь в горку заехать быстро, под универмаг например, до водника заехал со скоростью около 25км\ч, пульс 200, в глазах темно и потошнил 12-15 вверх :lol: когда сердце не тренировано, то какие там могут быть ускорения, интервалы и тд)))

Пон 04 березня, 2013 10:33
Профіль ICQ

Повідомлення: 2883
Велосипед: Vianelli
Відповісти з цитатою
sanandy написав:
http://www.cyclepedia.ru/content/glikogen-i-vynoslivost

Перед тренировкой подкрепитесь низкоуглеводной пищей, затем приступайте к занятиям. Тренируйтесь 45-60 минут с низкой интенсивностью. То есть от вас требуется устойчивая скорость езды на велосипеде на уровне примерно 70% от вашего максимального аэробного порога (вы дышите через нос с закрытым ртом).

осле того, как ваш уровень гликогена будет достаточно истощен, переключитесь на жесткие 5-минутные интервалы с 1 минутой отдыха между ними. Продолжайте до полного истощения.

Короткие и длительные заезды

Прежде чем приступать к «гликогенным» тренировкам, необходимо понять, нужно ли это вам вообще. Например, если вы ездите исключительно на треке и для вас гонка длится не более часа, этот вид обучения для вас будет совершенно неэффективен, так как эта тренировка предусматривает увеличение выносливости исключительно в длительных заездах.

Якась сумнівна інформація, без ссилок звідки вона отримана я б не довіряв.

По-перше незрозуміло звідки взяли (з якого дослідження чи з яких умозаключеній), що при глюкозному істощенії почнуть нарощуватися мітохондрії (тобто зростати сила ОМВ волокон). Наука говорить, що ріст мітохондрій запускається навпаки, при підкисленні м'яза, продуктами горіння глюкози (піруват, молочна кислота). Немає підкислення = немає росту форми, немає глюкози = немає підкислення. No money - no honey.

По-друге, фізичні навантаження на глюкозному істощенії небезпечні у всіх відношеннях. Це втрата свідомості, втрата координації, сповільнена або неадекватна реакція. Одне діло проводити такі дослідження в закритому приміщенні, інше на велосипеді, і знепритомніти десь в лісі чи на автотрасі. В фізіологічному відношенні, відсутність глюкози це збій роботи нервової системи на всіх рівнях, і головного і спинного мозку і переферії. Вся регуляція в організмі - нервово-гуморальна. Давати підвищене фізичне навантаження, в той час як барахлить нервово-гуморальна система, це небезпечно. Під час навантаження потрібно контролювати і коригувати роботу маси систем:
- тримати тепловий баланс
- тримати електролітні баланси (Na+, K+, Ca+, Mg+) в умовах великих коливань рівня H20
- тримати гідродинамічні баланси потоків крові регулюючи тонус судин
- тримати баланс глюкози
- тримати гормональні баланси (в т.ч. інсуліну)

В умовах глюкозного істощенія, порушується робота нервової системи на всіх підсистемах:
- датчики (температури, концентрації і т.д.)
- передача сигналів
- обробка і прийняття рішень
- виконавчі механізми

По-третє, біохіміки на форумі peloton.com.ua стверджують, що цикл окислення жирних кислот в мітохондріях (робота ОМВ) не є автономним, а проходить лише в присутності певної концентрації глюкози.

Пон 04 березня, 2013 10:34
Профіль ICQ

Повідомлення: 82
Велосипед: hand made, cannondale 29"
Відповісти з цитатою
ну раз таке діло - тоді "эритропоэтин" і 01.02.13 Бревет Рівне 200 км :mrgreen:
кожен Чайник буде Ленсом

А якщо серйозно, хочу звернути нашу увагу на те, що відповідно до класичних посібників радянської школи фіз. виховання:
:arrow: http://lib4all.ru/base/B2319/B2319Part79-209.php#
їздити щодня чи через день з навантаженням не є раціонально. біохімія говорить, що організму слід відновитися.
і після потрібного відновлення і адаптації,через 3-4дні у фазі "СУПЕРКОМПЕНСАЦІЇ" провести наступне ще більш виснажливе тренування.

а щодня кататися ніхто не забороняє, тільки кататися і в жодному разі не ТРЕНУВАТИСЯ... ефект ПЛАТО присутній і у велоспорті.

я висловлюю свій практичний досвід виключно з фітнес занять. жодних досягнень у велоспорті не маю.
та біохімічні процеси є загальними всюди http://lib4all.ru/base/B2319/B2319Content.php

гадаю цей матеріал додасть, всім нам, простоти розуміння такого складного предмету, як підготовка до веломарафонів та бреветів.
сам особисто цьому посібнику довіряю і розробляю тренування відповідно до нього.
дякую за увагу)

Востаннє редагувалось sanandy в Вів 05 березня, 2013 15:45, всього редагувалось 1 раз.

Вів 05 березня, 2013 15:13
Профіль

Відповісти з цитатою
ЭПО без тренировок ничего не даст... так что тренироваться все равно придется :mrgreen:

Вів 05 березня, 2013 15:32
Профіль ICQ

Відповісти з цитатою
Цитата:
їздити щодня чи через день з навантаженням не є раціонально. біохімія говорить, що організму слід відновитися.
і після потрібного відновлення і адаптації,через 3-4дні у фазі "СУПЕРКОМПЕНСАЦІЇ" провести наступне ще більш виснажливе тренування.

Уточнення що таке "з навантаженням" = це на рівні ННМК+, це такий рівень при якому через 20 хв наступає отказ. Їздити з таким рівнем щодня - нераціонально. Але хто з вас їздить так хоча б 1 раз в місяць?

Крім тренування м'язів (а спорт вищих досягнень, з якого ти приводиш цитати - це лише і виключно тренування м'язів, з недостатньою ССС шансів попасти в СВД немає), слід ще й тренувати ССС. Для спортсменів не зі спорту вищих досягнень, саме зашкальний пульс 180+ лімітує їх потужність, а не недостатні м'язи.
При недостатній ССС немає сенсу навіть говорити про "суперкомпенсації", оскільки серце не може прокачати навіть тих м'язів які вже є.
А для ССС їздять не лише щодня, їздять по 2 тренування в день. Ті спортсмени які попадали в команди союзного рівня, якщо була недостання ССС (як правило це молоді новачки в команді), крім щоденного загального тренування (100-180 км), їздили друге тренування в одиночку чи малими групами (ще 80-120 км).

Селуянов написав:
Но тренеры не знают, что делают, а говорят так: "Мы наращиваем базу". Какую базу? Никто
не знает четко, что такое "база". Я сам был таким же в своё время, так же думал. Раньше я не
понимал в чем дело, но "базу" я должен был создать, катался по 8 часов в день. А на деле – это растягивание сердца. Чем дольше оно будет находиться в этом состоянии, тем большие следы этого растягивания будут оставаться. В конце концов, его можно очень сильно

Цитата:
ЭПО без тренировок ничего не даст... так что тренироваться все равно придется

почему не даст, даст. увеличение гемоглобина из рядовых 140 до 165-170 даст эффект всем, и матрасникам особенно (т.к. у них ССС чаще лимитирует).

правда ожидания могут быть разными. например 10-15% увеличение мощности в спорте высших достижений - это просто гигантский скачек, который позволяет дрючить всех на Турмале.
для матрасника 10-15% не играют никакой роли, что 150 Ватт, что 170 Ватт - это одинаковый "мизер" по сравнению с 300W у КМС и 400W у МСМК

Вів 05 березня, 2013 17:11
Профіль ICQ

Відповісти з цитатою
то ж говорю что ничего не даст))) явного эффекта ж не будет)))

Вів 05 березня, 2013 19:54
Профіль ICQ

Повідомлення: 653
Велосипед: LAKES(гібрид)
Wilier(карбоновий мустанг)
Відповісти з цитатою
З власного досвіду скажу, що мені якраз дуже допомогло нарощування кількості кілометражу. Без прив'язки до інтенсивності. І формулу щоб проїхати певний бревет потрібно мати трьохкратний накат я випробував на собі і успішно.
Тобто - маєш накат 600км можеш спокійно їхати 200км
Маєш накат 1200км можеш їхати 400км і тд.

Чет 07 березня, 2013 20:53
Профіль

Повідомлення: 109
Велосипед: Аiст, SPELLI, Terminator
Відповісти з цитатою
Вчора нарешті купив пульсомір, поїхав випробовувати:
Рівне - Бабин - Рівне, 31.08.2013 19:01;
11,24км@0:19:02@35,4km/h;max53,2km/h@HR121/166
в Бабині назустріч проїхав здається yurik, чуть погодя я щось наклацав лишнє, то збереглись данні лиш до того моменту )

їхав в режимі "достатньо швидко але так щоб таки доїхати додому", показник який мене цікавив - пульс, як по відчуттям думаю остався тим же до кінця поїздки, хоча інтенсивність зменшив - ноги підустали.

Сьогодні перевірив показники на пробіжці:
7км@31:26@13,6kph;max20,1kph@HR171/204
на останніх 200 метрів 5-го та 7-го кільметрів відчутно прискорювався і відчував що дихалки хватає й на більше.
по ранкам пульс 50 - 54 (ну нехай буде мінімум 50),
максимум по віку 220-39 = 181, реальний максимум поки 204, хоча впевнений що в кінці торчків на змаганнях він був явно вище.

обидва тренування вважав приблизно однаковими для серця..
а тут упс.. вже й боюсь бігати ) я часом не заходжу в гіпертрофію D-типу?
і ще ж навіть не уявляю що робиться з серцем коли плаваю:
мушу після кожного запливу туда-назад віддихатись - серце навэрняка калатаэ на максимумі.

що порадите? кидати біг (плавання) поки не підтягну серце?
P.S. недавно проходив стандартне обстеженя з ЕКГ - по серцю нічого поганого не знайшли

Нед 01 вересня, 2013 20:38
Профіль

Повідомлення: 365
Відповісти з цитатою
Croq написав:
недавно проходив стандартне обстеженя з ЕКГ - по серцю нічого поганого не знайшли

а де проходив ? теж хочу.

Делай добро и БЕГИ!!!!

Мои видяшки на ютубе

Нед 01 вересня, 2013 20:45
Профіль WWW

Відповісти з цитатою
вчора (і сьогодні) був ацкій вітер західний, то в бабин 35 можна було не крутити педалі

а от біг досить пристойний результат, 13.6 при марафонському пульсі це майже 2 розряд з марафонського бігу

Цитата:
а тут упс.. вже й боюсь бігати ) я часом не заходжу в гіпертрофію D-типу?

та гіпетрофія розвивається якщо годинами 180+ катати

Цитата:

в діагностичному 5 грн раніше коштувало, я роблю там аналіз крові (35 грн) і заодно ЕКГ (5 грн, зараз може 10)

Нед 01 вересня, 2013 20:50
Профіль ICQ

Відповісти з цитатою
Mikey написав:
Croq написав:
недавно проходив стандартне обстеженя з ЕКГ - по серцю нічого поганого не знайшли

то мене перевіряли коли до операції готовили щоб наркоз дати :) .
але позавчора перевіряли доньку в фіздиспансері, він зараз переїхав в діагностичний центр, вхід з торця (зліва від центрального входу).

Нед 01 вересня, 2013 20:53
Профіль

Відповісти з цитатою
yurik написав:
Цитата:

в діагностичному 5 грн раніше коштувало, я роблю там аналіз крові (35 грн) і заодно ЕКГ (5 грн, зараз може 10)

а, то це я з УЗД перепутав :P

Делай добро и БЕГИ!!!!

Мои видяшки на ютубе

Нед 01 вересня, 2013 21:04
Профіль WWW

Відповісти з цитатою
УЗІ роблять біля автовокзалу на перехресті Київська-Костромська, зверху по сходах де магазин "Акумулятори".
Цей кабінет раніше був в лікарні на Мірющенка, в 2011 році відокремився в приватний. Коштує ~160 грн. для серця.

Нед 01 вересня, 2013 21:51
Профіль ICQ

Відповісти з цитатою
yurik написав:
УЗІ роблять біля автовокзалу на перехресті Київська-Костромська, зверху по сходах де магазин "Акумулятори".
Цей кабінет раніше був в лікарні на Мірющенка, в 2011 році відокремився в приватний. Коштує ~160 грн. для серця.

там і ЕКГ можна зразу зробити ?

Делай добро и БЕГИ!!!!

Мои видяшки на ютубе

Нед 01 вересня, 2013 22:01
Профіль WWW

Відповісти з цитатою
http://rivne.com.ua/catalogue/info.php?id=122

краще передзвони перепитай. я там ЕКГ не бачив, на Мірющенка ЕКГ не було (якщо по конкретних скаргах чи направленню приходять на діагностику - тра принести ЕКГ було з собою, про це попереджали по телефону). На Данила Галицького можливо ЕКГ є, бо там кілька кабінетів, там де апарат УЗІ я не бачив ЕКГ, можливо в інших він є, можливо нема.

Нед 01 вересня, 2013 22:28
Профіль ICQ

Повідомлення: 244
Велосипед: Giant XTC
Відповісти з цитатою
Dok написав:
З власного досвіду скажу, що мені якраз дуже допомогло нарощування кількості кілометражу. Без прив'язки до інтенсивності. І формулу щоб проїхати певний бревет потрібно мати трьохкратний накат я випробував на собі і успішно.

что означает накат? накат за месяц? накат за одноразовую покатушку?
Прирост километража с какой периодичностью?

Пон 02 вересня, 2013 13:29
Профіль

Відповісти з цитатою
tais написав:

за текущий год.
независимо от периодичности и разовых дистанций

Пон 02 вересня, 2013 13:46
Профіль ICQ

Повідомлення: 653
Велосипед: LAKES(гібрид)
Wilier(карбоновий мустанг)
Відповісти з цитатою
Eris написав:
Dok написав:

Тобто, якщо вирішив їхати довгу дистанцію, катаєш по 50-60 км. щодня, а за 2 дні перед стартом відпочиваєш. Принаймні так роблю я. ;)

П'ят 06 вересня, 2013 13:09
Профіль

Відповісти з цитатою
пам'ятав що десь є, але довго шукав по форуму, добавлю тут: курс магнія, вітамінок,
ще, до теми: 16 легальных препаратов для спортсменов.

Вів 16 грудня, 2014 09:28
Профіль
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 96 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі

Знайти:
Вперед: